fbpx
logo
Midye Dolmayı Bursa'da midye severlere ulaştıran Pırpırmidye'nin hikayesi İzmir'de başladı. 2000 yılında İzmir ve Aydın midye dolma satmaya başlayan Midyeci Recep, midyesinin kalitesini ve lezzetini daha da artırarak satışlarını Bursa'ya taşımıştır. Bursa halkı midyeyi çok sevdi ve Midyeci Recep'e gelmeyi alışkanlık haline getirdi. Bursa'nın bir çok yerinde Midye Dolma satışları yapmıştır. Midyeci Recep Parkora ve Podyumpark'ta tarihi Pırpır aracıyla( İsim Buradan Geliyor.) midye severlerin gözüne ve midesine hitap eden bir konsept tasarlamıştır. Son olarak Nilüfer Podyumpark'ta Bursanın ilk midye evini açmıştır. Midye Evinde Midye Dolmanın yanı sıra enfes süt kuzu Kokoreç ve leziz Midye Tava hizmeti vermeye başlamıştır. Güleryüzlü çalışanları ve hoş ortamıyla ile hem taze midye dolmalardan tadabilir hemde güzel vakit geçirebilirsiniz. yakında yeni şubelerimiz ile siz midye severlere daha iyi hizmet vermeyi düşünüyoruz. Güzel Bursa'mızı çok seviyor size daha iyi bir hizmet için çalışıyoruz. Canınız ne zaman Midye Dolma çekerse adresiniz belli Pırpırmidye
BİZİ TAKİP ET

BİZİ TAKİP ET

Top

Midye Dolma Zayıflatır Mı?

 / Blog  / Midye Dolma Zayıflatır Mı?
25 Nis

Midye Dolma Zayıflatır Mı?

İçerdiği yüksek iyot sayesinde yağ yakımını kolaylaştırır. Midye kemik sağlığını korur. Kan dolaşımına destek olur. Eklem ağrılarını hafifletir. Kalp sağlığını korur. Kansızlığa iyi gelir.

B-12 VE C VİTAMİNİ YÖNÜNDEN ZENGİNDİR

Aşırıya kaçılmadan tüketilen midye vücudun ihtiyaç duyduğu birçok vitamin gereksinimini sağlar. En çok da B-12 ve C vitamini yönünden zengindir. Ruhsal ve zihinsel yönden iyileşme sağlayan B-12 aynı zamanda sinir hücrelerine fayda sağlar ve vücudun demir ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur.

 

Midye de bulunan C vitamini ise bağ dokularının ve dokuların korunmasına, tendonların daha dayanıklı olmasına ve ağız sağlığının korunmasına yardımcı olur. Buharda pişirilmiş midye erkeklerin günlük C vitamini ihtiyacının %26sını, kadınların ise günlük tüketilmesi gereken C vitamininin %31 ini karşılar.

Pirpirmidye
Yorum yok

Cevap bırakın